Nadchodzą wakacje, a więc i czas na robienie zdjęć. Zdjęcia robione aparatami cyfrowymi zajmują bardzo dużo miejsca na dysku i dużo „ważą”. Problemem jest umieszczenie takich zdjęć na stronie www, przesłanie mailem czy umieszczenia w internetowym albumie. Z pomocą przychodzi program Photo Resizer Pro, dzięki któremu zmniejszymy „wagę” naszych fotek bez znacznej utraty ich jakości.

1.) Program jest darmowy. Pobierzemy go z Z TEJ STRONY. Po pobraniu instalujemy i uruchamiamy. Program prezentuje się w sposób następujący:

2.) Program jest podzielony na szereg przydatnych opcji podczas zmniejszania zdjęć. Ikony reprezentujące aplikację umieszczone są po lewej stronie i wyglądają następująco:

UWAGA!!! Na powyższym screenie część opcji jest niedostępnych. Spowodowane jest to tym, że podczas opracowywania tego artykułu nie ładowałem żadnego zdjęcia do programu.

3.) Prawa część programu zawiera opcje dotyczące zmiany rozmiaru zdjęć tj. wysokość i szerokość:

4.) Klikamy teraz na Open i wskazujemy zdjęcia, które chcemy zmniejszyć. Zobaczymy podgląd pierwszego zaznaczonego zdjęcia:

5.) W pola podane w powyższych punktach musimy wpisać wysokość i szerokość nowo otrzymanego zdjęcia. Gdy to zrobimy,  klikamy na Resize i nastąpi proces przetworzenia zdjęcia:

Opcja Filter służy do dodawania filtrów na zdjęcia. Warto poeksperymentować z różnego rodzaju filtrami, aby uczynić fotki bardziej nowoczesnymi i ładniejszymi.

PODSUMOWANIE

Zmniejszanie rozmiaru fotek czyli tzw „wagi” okazuje się bardzo przydatne. Mniejsze zdjęcia bez trudu umieścimy w mailu czy albumie.