logon1Gdy znudzi się tradycyjny ekran logowania do systemu Windows to warto wiedzieć, że jest sposób aby łatwo i szybko go zmienić. Posłuży nam do tego bezpłatny program LogonStudio. Umożliwia skorzystanie z dostępnych motywów graficznych, a także stworzenie własnego, którym można się nawet podzielić z innymi upload’ując go na stronę autora. Program jest bardzo łatwy w obsłudze i na pewno każdy z konfiguracją sobie poradzi, ale jeżeli nie spełnił by oczekiwań to bez problemu można powrócić do domyślnego ekranu logowania. Najpierw ściągnij wersję dla systemu, który posiadasz:

windows xp download- 1.78mb

windows vista download – 3.11 mb

Po instalacji widzimy interfejs programu gdzie możemy wybrać któryś z dostępnych motywów skorzystać z pozostałych opcji. Load ładuje uprzednio ściągnięty motyw. Download przenosi nas na stronę gdzie mamy do wyboru setki innych motywów. Create daje możliwość stworzenia własnego, wskazując plik graficzny. Upload wysyła go na stronę wincustomize.com gdzie najpierw będziemy musieli się zarejestrować.

logon

Dostępne w programie motywy nie przypadły mi do gustu więc odwiedzam wincustomize gdzie wybieram sobie któryś i ściągam. Np ten:

logon2

pobierz ten motyw

W programie używam opcji Load i wybieram plik Lazy Days 3.logonxp. Zostaje dodany do pozostałych, więc wystarczy już tylko go wybrać i wcisnąć apply. Po uruchomieniu komputera widzimy nowy ekran logowania.Jeżeli chcemy powrócić do domyślnych ustawień to wybierzmy Windows Vista Default, i wszystko wraca standarowych ustawień.