Jeśli chciałeś kiedykolwiek uzyskać dostęp z jednego komputera do drugiego, będąc w zupełnie innym miejscu na świecie to jest to do zrealizowania. Dzięki użyciu modułu zdalnego dostępu, z którego korzysta aplikacja LogMeIn połączysz się z domowym komputerem niemalże z każdego zakątka świata! Do tego wymagane jest stałe połączenie z internetem i uruchomiony komputer, z którym chcemy się połączyć, a resztą zajmie się serwis. Zapraszam do lektury artykułu.

1.) W pierwej kolejności musimy utworzyć konto w serwisie LogMeIn. W tym celu przechodzimy pod wskazany adres KLIK i klikamy na Create an account – w tym celu utworzymy własne konto w serwisie:

2.) Na kolejnej stronie klikamy na zielony button, aby utworzyć konto:

3.) Przed nami okienko rejestracyjne. Podajemy wszystkie dane wg przykładu przedstawionego poniżej i klikamy na Continue:

4.) Gdy dokonamy rejestracji zostaniemy automatycznie zalogowani w serwisie. Przechodzimy do zakładkiMy Computers znajdującej się po lewej stronie i klikamy ją. Następnie zobaczymy pozycję nazwaną Add Computer – klikamy na Download, aby pobrać aplikację LogMeIn. Instalujemy ją na naszym domowym komputerze:

5.) Pobrany program instalujemy (na komputerze domowym). Jeśli w czasie instalacji ekran będzie mrugać lub znikać – nie przejmuj się tym, bo jest to normalna procedura instalatora. Po poprawnym zainstalowaniu aplikacji ta automatycznie spróbuje się połączyć z serwisem LogMeIn, w którym utworzyliśmy konto. Swiadczy o tym stosowny komunikat:

6.) Teraz przyszła pora na sprawdzenie połączenia. W tym celu logujemy się na komputer, z którego będziemy się łączyć z komputerem domowym. Przechodzimy na podaną stronę KLIK i logujemy się w serwisie podając dane, które wybraliśmy podczas rejestracji.

7.) Odnajdujemy nazwę komputera, jaką ustawiliśmy podczas instalacji oprogramowania. Jeśli zobaczysz okno, w którym należy się zalogować do komputera, podaj dane, których używasz do logowania się na komputerze. Jeśl nie posiadasz hasła, pole pozostaw puste.

8.) W zakładce Remote Control łączymy się z docelowym komputerem. Efekty połączenia widać natychmiast – pulpit domowego komputera jest widoczny na tym, z którego korzystamy.

PODSUMOWANIE

Zdalne sterowanie komputerem jest bardzo przydatne, gdy musimy np przenieść pliki z jednego komputera na drugi, a nie mamy do któregoś z nich obecnie dostępu. Aplikacja przydatna jest także podczas podróży, czy wakacji.