Zdarzyła Ci się kiedykolwiek taka sytuacja, że nie mogłeś pomieścić swoich ulubionych plików na dysku twardym? Najlepszym rozwiązaniem byłaby opcja kupna nowego dysku twardego o większej pojemności. Nie zawsze możemy się podjąć jego kupna, ponieważ nie zawsze pozwalają na to fundusze. Nie musimy się załamywać, z pomocą przychodzi nam serwis Humyo, który oferuje nam aż 10 GB darmowej przestrzeni na nasze pliki.

1.) Przechodzimy na stronę Humyo następnie rejestrujemy się. Klikamy w tym celu na Create an account (tak jak na screenie niżej):

2.) Teraz musimy wypełnić formularz rejestracyjny. Następnie klikamy na Next:

3.) Na naszego maila zostanie wysłany link aktywacyjny. Odbieramy zatem pocztę i klikamy w link aktywacyjny, który otrzymamy. Na ekranie wyświetli się informacja, że rejestracja się powiodła. Klikamy na Go to your humyo account by przejść do swojego konta.

4.) Otworzy nam się panel admina.  Mamy do wykorzystania 10 GB przestrzeni na nasze pliki. Zauważ, że na muzykę zdjęcia i filmy możesz wykorzystać max 5GB, a resztę na pozostałe dane. Jeśli chcesz zobaczyć aktualnie zużyte i wolne miejsce, wystarczy, że spojrzysz na prawą stronę panelu admina:

5.) Przyszła pora na przesłanie danych na dysk Humyo. Klikamy na Upload Files (1) i następnie na Add folder (2):

6.) O postępie ładowania pliku jesteśmy informowanie w takim oto okienku:

Podsumowanie

Dyski sieciowe są bardzo popularne, oferują przechowywanie od kilku do kilkunastu GB danych. Nie musimy w ten sposób trzybać mniej ważnych plików na dysku naszego komputera.