Jeśli często się udzielasz i komentujesz wpisy na blogach to z pewnością chciałbyś mieć swój avatar, aby być rozpoznawalny i kojarzony właśnie z nim. Jest łatwy sposób aby dodać swój obrazek/zdjęcie. Wystarczy się zarejestrować do serwisu Gravatar, dzięki czemu nasz avatar będzie automatycznie pobierany z serwisu i wyświetlany przy naszym komentarzu. Wszystkie blogi napędzane przez WordPress korzystają z systemu komentarzy poprzez gravatar, więc raz się zarejestrujesz, a avatar zostanie dodany wszędzie tam gdzie będziesz aktywnie się udzielał. Najpierw jednak przygotuj zdjęcie możliwie najlepszej jakości.

Wejdź na stronę pl.gravatar.com aby stworzyć własne konto. Na górze po lewej z menu rozwijanego wybierz Zarejestruj się.

Wpisz swój adres e-mail.

Aby potwierdzić rejestrację kliknij w link aktywacyjny, który został wysłany na Twój e-mail.

Nazwa użytkownika musi być unikalna.. czyli nie może się powtarzać z już istniejącą nazwą. Dlatego wykorzystaj check aby to sprawdzić. Po kliknięciu w Zarejestruj się przechodzimy na stronę gdzie możemy już dodać swój obrazek, zanim to zrobisz kliknij jeszcze w:

Teraz wybierz odpowiednią opcję przesłania swojego obrazka/zdjęcia.

Teraz wystarczy już tylko wskazać plik graficzny z Twojego komputera.

Mamy teraz możliwość przycięcia obrazku dla potrzeb swojego avatara.

Następnie wybierz klasyfikacje swojego avatara. Co to znaczy?

Rated G Gravatary skasyfikowane jako G są odpowiednie do wyświetlenia na wszystkich stronach wszystkim typom publiczności.

Rated PG Gravatary skasyfikowane jako PG mogą przedstawiać niestosowne gesty, prowokacyjnie ubrane osoby, mniej obraźliwe wyzwiska lub łagodną przemoc.

Rated R Gravatary skasyfikowane jako R mogą przedstawiać profanację, ostrą przemoc, nagość lub użycie narkotyków.

Rated X Gravatary skasyfikowane jako X mogą przedstawiać ostre treści pornograficzne lub bardzo brutalną przemoc.

To jest przykładowy formularz, który znajdziesz na każdej stronie/blogu. Wystarczy, że umieścisz poprawnie adres e-mai, dokładnie taki sam jaki podałeś podczas rejestracji w serwisie Gravatar, a obok Twojego komentarza pojawi się Twój avatar.

Jak widzisz komentarz został dodany zgodnie z oczekiwaniami i widzimy naszą miniaturkę. Jeśli jeszcze chcesz zasięgnąć dodatkowych informacji to polecam filmik poniżej, który wyjaśnij jeszcze bardziej czym jest Gravatar.