Wiosenna aura, czas porządków, pewnie nie raz zabieraliście się do sprzątnięcia zbędnych programików, folderów, plików itd. , żeby usprawnić blaszaka, bo ten powoli zaczyna się zapychać jak stary zlew. Jednak  opcja „ dodaj/usuń programy ” nie zawsze wystarczy, żeby pozbyć się problemu „mulącego się” komputera, i w tym momencie  z pomocą przychodzi nam Ccleaner lekki i przyjemny jak wiosenny wiatr, który wymiecie nam „brudy” z naszego poczciwego blaszaka.

Instalacja

Zacznijmy więc od instalacji, jak na lekki i zwiewny programik przystało instalacja to kwestia kilku sekund, opierająca się na klikaniu w next i akceptowaniu wszystkiego co się da. Instalator, podobnie jak i cały program jest spolszczony, więc nie przewiduje większych problemów z jego obsługą.

Jak to działa ?? 

Ok mamy już nasz program na pulpicie odpalamy go i co teraz? i w oczy rzuca się prosty pulpit przejrzysty i prosty w obsłudze. Fajnym dodatkiem jest informacja podana pod logo CCleanera, o podstawowych parametrach naszego komputera, ale oczywiście jako że jest to nasz komputer dobrze wiemy, co w nim mamy, tak wiec ciekawi świata sprawdzamy co do zaoferowania ma nam nasz czyściciel. Tak więc pierwsza opcja to cleaner,  po naciśnięciu jej zobaczymy 2 zakładki. Pierwsza z nich jest to Windows, gdzie zobaczyć możemy jakie komponenty naszego systemu zostaną przeanalizowane w celu wyszukania błędów i zanieczyszczeń oraz programy, która pokazuje nam jakie programy przeanalizuje nasz czyściciel w poszukiwaniu „brudów”. Kiedy zapoznamy się już z zakładkami, i zaznaczymy interesujące nas fragmenty systemu oraz programu, które chcemy poczyścić,klikamy w „analiza” i czekamy, aż program przedstawi nam raport o zabrudzeniach, podobny jak ten na zdjęciu.

Kiedy już zapoznamy się ową listą czas, aby program rozpoczął czyszczenie. W tym celu wybieramy przycisk „Uruchom Cleaner” i po sprawie w miejsce raportu o zabrudzeniach pojawi się raport o usunięciu zabrudzeń.

Kolejną funkcją naszego programu jest rejestr, klikamy go i widzimy z Fruit machines lewej strony okna listę „Integralność rejestru” a na niej wszystkie elementy, które chcemy, bądź nie chcemy, aby zostały przeskanowane, zalecam przeskanowanie wszystkich elementów, ponieważ program ma możliwość tworzenia backupu elementów rejestru, więc w razie gdyby nasz cleaner posprzątał zbyt mocno, to możemy przywrócić wszystko do porządku, ale o tym za chwilę. Tak wiec po ustawieniu co w rejestrze ma być przeskanowane wybieramy przycisk „skanuj by znaleźć problem”. I casinotives.info oto naszym oczom ukazuje się lista problemowych wpisów w rejestrze.

Ok, czas posprzątać i rejestr, tak więc w celu naprawienia błędnych wpisów wybieramy przycisk „napraw zaznaczone problemy” i po jego kliknięciu wyskakuje nam okienko o tym, czy chcielibyśmy utworzyć backup naszego rejestru, oczywiście chcemy, więc wybieramy odpowiednie miejsce gdzie ma być składowany nasz plik backupu i przechodzimy dalej. Pojawi się na ekranie okienko,

<img class="aligncenter size-thumbnail wp-image-2325″ alt=”” src=”http://toin.pl/wp-content/uploads/2010/04/informacja-podczas-czyszczenia-rejestru-150×150.jpg” width=”150″ height=”150″ />

które informuje nas o błędach w rejestrze i czego one dotyczą, jeśli ktoś ma chwile czasu może usuwać je po kolei, jednak ja chcąc zaoszczędzić czas wybrałem opcje  napraw wszystkie zaznaczone problemy. W efekcie lista z błędnymi wpisami pozostała usunięta, a nasz rejestr stał się czystszy.

Kolejna opcja to narzędzia, znaleźć tu możemy zakładki:

-„odinstaluj programy” która działa na zasadzie narzędzia systemowego, obsługa jest również taka sama.

-„autostart” pozwalająca na usuwanie, aktywowanie, bądź de aktywowanie programów umieszczonych w autostarcie.

-„przywracanie systemu” czyli zarządzanie wszystkimi punktami przywracania systemu z wyłączeniem ostatniego.

Ostania zakładka są „Opcje” gdzie dostosować możemy wszystkie parametry naszego programu, między innymi język, typ usuwania plików, cookies, które chcemy zachować, pliki i foldery które chcemy usunąć nie zależnie od wyników skanowania, oraz takie pliki, których usuwać nie chcemy, oraz opcje zaawansowane , w których możemy ustawić bardziej złożone opcje programu.

Podsumowanie

Podsumowując, CCleaner jest łatwym i prostym w obsłudze do podstawowych form czyszczenia naszego komputera. Zrobiony jest dobrze, czytelnie i do tego ładnie graficznie. praca na nim zajmuje zaledwie kilka chwil, a efekt jest znaczący, a przede wszystkim znacząca  jest oszczędność czasu, jaka daje nam ów prosty program. Do tego jest on w pełni spolszczony, więc polecam go wszystkim potrzebującym  pomocy w wiosennych porządkach komputerowych.

Instalka CCleaner wersja freeware: CCleaner