Windows 7 stał się dość popularnym systemem Microsoftu, stanął w obiegu zainteresowania głównie dla osób, które posiadają nowsze maszyny, które sprostają nowemu systemowi. Co jednak, jeśli mamy starszy komputer lub laptop bez stacji CD/DVD ROM a przyjdzie nam na myśl instalacja Sevena na jego HDD? Wydawałoby się to wręcz absurdalne, żeby instalować nowoczesny system na wiekowym komputerze. Przedstawię tutaj instalację tego systemu z pendrive’a. Może też okazać się to przydatne dla posiadaczy nowszych komputerów, którzy np chcą wgrać (zmienić) system Windows 7, a mają uszkodzony napęd CD/DVD…

1.)Instalacja Sevena z pendrive’a nie jest trudna. Każdy powinien sobie z nią poradzić. Na początek pobieramy program

WINDOWS 7 USB TOOL lub tu.

Wcześniej powinniśmy jeszcze pobrać łatkę z tej strony i zainstalować ją.

Potrzebujemy pendrive’a o pojemności co najmniej 4Gb do poprawnej instalacji na nim plików instalacyjnych. Musimy posiadać również na dysku twardym obraz ISO płytki instalacyjnej, który jest wymagany przez w.w program.

2.)Teraz instalujemy program. Następnie go uruchamiamy. Na początku wskazujemy obraz ISO naszego Windowsa 7, klikając na Browse:


4.)Ponieważ nasz system ma się instalować z Pendrive’a wybieramy więc USB Device:

5.)Teraz wskazujemy naszą pamięć USB (pendrive w moim przypadku):

6.)Klikamy na Begin copying. Potwierdzamy kolejno dwa komunikaty dotyczące utraty danych z wybranego pendrive’a:

7.)Pora na kopiowanie plików na pamięć USB:

8.)Właśnie utworzyliśmy bootowalnego pendrive’a:

PODSUMOWANIE

Instalacja najnowszego systemu z pamięci przenośnych jest bardzo dobry rozwiązaniem jak wcześniej wspomniałem dla osób, którym np popsuł się napęd CD/DVD.  Możemy również instalować system w ten właśnie sposób z czystej ciekawości.

Może zainteresuje Cię również windows XP z pendrive.