Chciałeś mieć kiedykolwiek więcej przestrzeni na swoim pulpicie? Masz tyle ikon, że nie możesz ich już pomieścić? Dobrze trafiłeś, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Dzięki prezentowanemu programowi stworzysz aż do 4 virtualnych pulpitów na swoim komputerze. Między pulpitami można się w bardzo prosty sposób przełączać, co nie wpływa negatywnie na pracę komputera.

1.) Najpierw musimy pobrać program Virtual Desktop Manager. Znajdziemy go TUTAJ. Po pobraniu instalujemy i uruchamiamy.

2.) Program po zainstalowaniu działa od razu w zasobniku systemowym, lecz nie widać oznak jego istnienia. W tym celu klikamy PPM na wolne miejsce na pasku w zasobniku i wybieramy opcje tak jak na screenie poniżej:

3.) Teraz ujrzymy w zasobniku systemowym nowe ikonki – sygnalizują one o liczbie virtualnych pulpitów. Jak już wcześniej wspomniałem, program obsługuje do 4 takich pulpitów. Wygląda to następująco:

4.) Klikając na każdą z kulek przeniesieni zostaniemy na kolejny pulpit. Jeśli chcemy zmienić tapetę w każdym z pulpitów, klikamy na pasku obok kulek i wybieramy opcję tak jak na screenie poniżej:

5.) Wyświetli nam się okno z virtualnymi pulpitami. Żeby zmienić tapetę danego pulpitu, klikamy na niego i wybieramy tapetę z listy po prawej stronie:

6.) Po wybraniu tapet klikamy na Ok.

PODSUMOWANIE

Virtualne pulpity są bardzo dobrym pomysłem zarówno dla osób, które lubią mieć dużo ikon, ale także dla osób, dla których liczy się ładny wygląd i większy wybór elementów na komputerze z poziomu pulpitu.