Jeśli masz zainstalowany pakiet Office na swoim komputerze, to przy wykorzystaniu MS Publisher możesz w bardzo prosty sposób stworzyć własny i niepowtarzalny kalendarz na nowy rok. Nie ma więc potrzeby przepłacania – jeśli mamy drukarkę i chodź trochę chęci, możemy opracować kalendarz samodzielnie i to w dodatku niskim kosztem.


1.)  Po uruchomieniu MS Publisher ukaże się nam lista dostępnych publikacji. Naszym celem jest utworzenie kalendarza, więc wybieramy Kalendarze:


2.) Teraz wybieramy interesujący nas szablon kalendarza, następnie z prawej strony wybieramy, czy ma posiadać na stronie tylko jeden miesiąc, czy cały rok. Na koniec klikamy na Ustaw daty kalendarza:

3.) Wybieramy miesiąc początkowy kalendarza i miesiąc końcowy i klikamy na Ok:

4.) Na koniec klikamy na przycisk Utwórz – nasz kalendarz zostanie wczytany. Możemy go dowolne modyfikować np zmienić obraz – wystarczy, że klikniemy na przykładowy obraz PPM i wybierzmy Zmień obraz, a następnie np z Pliku:

5.) Tak własnoręcznie stworzony kalendarz możemy zapisać do pliku lub wydrukować.

PODSUMOWANIE

Własnoręczne tworzenia kalendarza na nowy rok jest dobrym pomysłem wtedy, jeśli nie chcemy wydawać zbędnych pieniędzy na kalendarze w sklepie. Dodatkowo możemy tworzyć kalendarze według własnego uznania i pomysłu.