To już trzecia i ostatnia odsłona trylogii pod tytułem Uniblue w naszych komputerach, a jej tytuł to Uniblue Speed my PC up 2010. Tak jak poprzednie dwa programy ten także jest wersja testową, do której link podam jak zwykle na końcu artykułu. tak więc, jeśli wasz pecet znacznie zwolnił, z niewiadomych przyczyn i mówiąc delikatnie irytuje was współpraca z nim, to ten produkt jest dla was, ale po kolei.

Instalacja

Zacznijmy od instalacji..

Instalacja jak w poprzednich programach uniblue przebiega prosto, szybko i przyjemnie. Tak więc kiedy ikonka spakowanego prędkościomierza znajdzie się na naszym pulpicie odpalamy ją i …

Co dalej…

tak tak, bez niespodzianek program zachowuje podobnie jak jego bracia o których już pisałem, program rozpoczyna automatyczny skan, a pierwsze okienko z jakim mamy do czynienia wygląda niemal identycznie jak w owych wcześniej opisanych programach.

Tak więc jeśli ktoś miał już do czynienia z programami Uniblue, to nie będzie miał problemu z obsługą owego programu, całą resztę zachęcam do przeczytania poniższego tutoriala.

Tak więc rozpoczynamy. Po skanie nasz programik pokazuje jak bardzo poszczególne komponenty spowalniają nasz system,

są to 3 kategorie: speed tools, system tweaks, oraz Junk Files. Pokazane są także graficzne przedstawienia jak bardzo spowalniają one nasz komputer. Chcąc naprawić te błędy klikamy na zielone pole z napisem Speed up now, i tak jak już jesteśmy przyzwyczajeni do programów typu trial wyskakuje okienko,

w którym możemy zakupić owy program naciskając na purchase now, lub sprawić, żeby Si vous pratiquez la roulette en ligne franeaise, misez respectivement sur Noir, Pair, Passe, Manque, Impair, Rouge, Noir, Passe puis recommencez. program zademonstrował nam swoją siłę usuwając niektóre wybrane błędy, prawdopodobnie będą to tylko jakieś nieznaczące pliki.

W taki sposób właśnie działa ów program, teraz czas aby przedstawić jego elementy składowe, czyli zakładki które ów program posiada cztery, pierwsza to Overview.

Zobaczyć tu możemy podstawowe informacje o programie, m.in data ostatniego skanu, stan spowolnienia komputera, możliwość pobrania aktualizacji, oraz możliwość bezpośredniego uruchomienia skanowania, zgodnego z ostatnimi ustawieniami, znajduje się tam tez sympatyczny wykres opisany jako system barometr, gdzie możemy zobaczyć w jakiej kondycji jest obecnie nasz system, jak widać mój jest w opłakanej.
Kolejną zakładka jest zakładka speed scan,

gdzie zobaczyć możemy wyniki skanowania, oraz ustawić możemy według jakich kategorii ma być przeprowadzony skan, czyli co chcemy przeskanować.

Kolejna zakładka to manage

gdzie możemy włączyć, bądź wyłączyć trzy podstawowe narzędzia nadzorujące przyśpieszanie naszego systemu
czyli CPU manager, Proactive thumbnail generator, oraz software Quick-starter.
ostatnią zakładką jest zakładka Settings

w której ustawić możemy parametry dla naszego programu typu język oraz kiedy ma zostać uruchomiony.