Każdy z nas zapewne lubi fotografować – nie ukrywamy tego. Coraz częściej kupujemy bardziej pojemne karty pamięci w celu przechowania jak największej liczby zdjęć. Może się zdarzyć i tak, że przez przypadek usuniemy jakieś ważne zdjęcie lub co gorsze – usuniemy przypadkowo wszystkie zdjęcia. Nie załamujmy rąk – da się je odzyskać, a bynajmniej część z nich.  Na wszystko istnieje rozwiązanie. Zapraszam do lektury.

1.) Na początku musimy zaopatrzyć się w oprogramowanie niezbędne do odzyskiwania zdjęć. Ja polecam program PC Inspector Smart Recovery, który znajdziemy np TUTAJ . Po pobraniu instalujemy i uruchamiamy. Tak wygląda główne okno programu:

2.) Naszym celem jest odzyskanie utraconych zdjęć. Podłączamy więc do komputera kartę pamięci. Wybieramy na liście literę napędu z kartą i rodzaj odzyskiwanych zdjęć (domyślnie zostawiamy JPG):

3.) Teraz wybieramy lokalizację, w której program ma zapisać odzyskane zdjęcia:

UWAGA! Jako lokalizację odzyskanych zdjęć nie należy wybierać aktualnej karty pamięci!

4.) Pozostało nam już tylko kliknąć na Start i czekać na rezultaty:

5.) Cały przebieg operacji tj liczbę odzyskanych zdjęc możemy obserwować w dolnej części głównego okna aplikacji:

PODSUMOWANIE

Żaden program nie daje 100% skuteczności w odzyskiwaniu zdjęć. Jeśli zdecydujemy się na ich odzyskiwanie pamiętajmy, żeby wcześniej na karcie nic nie zapisywać, ponieważ możemy zamazać sektory zdjęć i ich odzyskanie może stać się nie możliwe.