Mało jest programików, których konwersja działa poprawnie… przynajmniej jeśli chodzi o pliki pdf do word’a. Szukałem i znalazłem problemy głównie z wyświetlaniem polskich znaków. Niestety narzędzia freeware, które by mnie zadowoliło nie udało się znaleźć ale…

Jest program, który radzi sobie doskonale i przekonwertuje nam plik pdf na word – PDF to Word Converter. Mam dość skomplikowany plik w pdf’ie i chciałbym aby wyglądał identycznie w „łordzie”.

Zanim przystąpimy do pracy należy zciągnąć plik wersji trial, która pozwala na 30dni pracy oraz prze-konwertowanie maksymalnie 5 stron dokumentu. Na moje potrzeby wystarcza, gdyż mam tylko jeden plik z 3 stronami.

download1 download2

Warto pamiętać, że Adobe Reader posiada funkcję „Zapisz jako tekst…” (do notatnika) więc jeśli chcecie tylko tekst to można wykorzystać tę opcję. Wygląda to tak:

Plik, który chciałbym przekonwertować poza tekstem z polskimi znakami zawiera grafikę. Chce aby wszystko było umieszczone tak jak w oryginale. Dla przykładu pokażę jaki to plik:

Ok po zainstalowaniu PDF2WORD widzimy okno główne gdzie możemy od razu załadować plik nas interesujący.

Po wybraniu pliku pdf sprawdzamy preferencje. Ja ustawiam na domyślnych, gdyż chcę aby wszystko było jak w oryginalnym pliku.

Rezultat jest taki sam jak w przedstawionym screenie przykładowym. Czy warto płacić za tak prostą operację?

Wydaje się, że faktycznie jest to nic takiego. Kilka kliknięć i ok. Lecz jeśli miałbym na codzień używać tego oprogramowania to bym się zastanowił, gdyż poprzednie programiki, które testowałem skutecznie marnowały mój czas;) W każdym razie $39,95 kosztuje wersja full.

Jeśli chciałbyś zrobić odwrornie czyli stworzyć pdf to polecam ten wpis.