Jaki jest sens w ograniczaniu prędkości transferu danych z internetu? Skoro każdy by chciał mieć najlepiej nieograniczoną / nielimitowaną szybkość. Otóż może zaistnieć taka potrzeba.. Np jeżeli masz więcej niż jeden komputer w domu z dostępem do internetu, to prawdopodobnie sygnał jest podzielony za pomocą routera. W momencie kiedy użytkownik ściąga pliki to na pozostałych komputerach dostęp do internetu jest ograniczony, gdyż ściągając dane korzysta z całej przepustowości łącza.. co zrobić aby każdy mógł swobodnie korzystać bez zbędnych zakłóceń?

Pamiętaj: jeżeli ściągasz plik to w tym momencie Twój dostęp do przeglądanych stron też jest ograniczony. Więc mogą się dłużej ładować.

Można by było zainstalować np NetLimiter gdzie istnieje możliwość wprowadzenia limitów na ruch przychodzący i wychodzący dla określonych użytkowników czy chociażby aplikacji. Lecz program jest dość zaawansowany z dużą ilością funkcji do tego płatny.

Polecam skorzystać z bezpłatnego FlashGet’a gdzie sami sobie ustalamy prędkość pobieranych plików. Można ten program ustawić jako domyślny manager pobierania plików, zresztą już dość powszechny. Najlepsza wersja to 1.96 która nie przysporzyła mi jeszcze żadnych kłopotów. W nowszych wersjach był problem z konfiguracją pod rapidshare co opisałem tutaj.

download FlashGet 1.96 (licencja bezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych)

flash

Aby skorzystać z opcji ograniczającej pobierane dane za pomocą programu flashget ustaw dokładnie jak na screenie powyżej. Czyli narzędzia>limit prędkości ściągania>Urzytkownika. W prawym dolnym rogu powinien pojawić się suwak :

f2

Zmniejsz go na mniejszą prędkość. Jeśli chcesz swobodnie oglądać strony www.