firefoxNajlepsza przeglądarka internetowa to prawdopodobnie Mozilla Firefox. Umożliwia dostosowanie dodatków do swoich potrzeb, dzięki czemu mamy narzędzie gotowe do pracy i to bezpłatne. Przedstawię 9 plugin’ów, które warto mieć. Niektóre nazwałbym nawet niezbędne.

Jakich wtyczek używacie? Które są według Was niezbędne?

1.ColorfulTabs

color

Wtyczka umożliwiająca pokolorowanie zakładek dzięki czemu każda ze stron ma inny wygląd. Można ustawić własne kolory lub wstawić pliki .jpg jako tło.

2. Adblock plus

Wtyczka blokująca reklamy, która ma już ogromną rzeszą zwolenników. Uważam że jest niezbędna. Bo oglądanie stron staje się coraz trudniejsze… Ale utrzymanie serwerów jeszcze trudniejsze skoro nikt już nie klika w reklamy bo są przyblokowane… więc nie polecam;)

3. Favicon Picker 2

ikonki

Dzięki temu pluginowi będziemy mogli wrzucić w pasek zakładek ikony prowadzące do strone. Można ustawiać swoje ikonki i niekoniecznie muszą być podpisane. Zaoszczędzi to sporo miejsca na pasku, a strony zawsze będziemy mieli „pod ręką”. W połączeniu z wtyczką „smart bookmarks bar” daje ciekawsze efekty.

4. FireGestUsers

Bardzo rozbudowana wtyczka umożliwiająca wykonywać „gesty myszy” dość popularne z przeglądarki Opera. Gesty możemy sobie komponować sami lub skorzystać z dostępnych. Naciskając prawy przycisk myszy możemy rysować zielonym kolorem kreski, kółka itp. Najbardziej przydatny gest dla mnie to: wstecz. Skomponowałem go tak jak było w operze, czyli prawy przycisk myszy i w lewo. Rysuje sie kreska, ktora oznacza to co wcześniej zaprogramowaliśmy. W moim przypadku ogladam poprzednią strone www.

5. Currency converter

walutaDodatek, który szybko obliczy nam kwotę obcej waluty na polską i nie tylko. Do wyboru są chyba wszystkie, także bardzo przydatne dla kogoś kto zarabia w obcych walutach i chce wiedzieć ile w złotych otrzyma. Wtyczka zawsze oblicza po aktualnym kursie więc mamy pewność, że kwota jest poprawna.

6. Fissin

loading yellow

Ładujące się strony pokazuje żółty pasek, który można edytować dowolnie.

7. FlagFox

flagW miejscu gdzie mamy adres www, możemy też zobaczyć w jakim kraju jest serwer przeglądanej strony. Np strony z zawartością naruszającą prawo zazwyczaj mają serwery w krajach azjatyckich…

8. Google icon

giconPo wpisaniu słowa w wyszukiwarkę Google przy wynikach jest mała ikonka symbolizująca poszczególną stronę. O ile jest przygotowana przez autorów stron, ale większość taką posiada, więc łatwiej rozpoznać witrynę. Przeglądanie wyników staje się przejrzyste i ciekawsze.

9. ReloadEvery

freshNiektóre stronki trzeba co jakiś czas odświeżać (z różnych przyczyn), ja np mam taką służbową i żeby wiedzieć najaktualniejsze informację muszę to zrobić.Na szczęście jest dodatek, który pomoże.

Po instalacji koło ikonki odświeżającej stronę pojawia się mała dyskretna strzałka, która wysuwa menu ułatwiające nam ustawienia.

Jak widać opcji jest sporo co rozbuduje zwykłą czynność jaką jest przeładowanie strony.