Jest wiele sposobów na kontrolowanie dzieci korzystających z internetu. Pisaliśmy już sztuczki na ten temat gdzie głównie chodziło o blokadę stron www np facebook itp. Poniżej kolejny przykład na to, że w systemach windows kontrola rodzicielska jest skuteczna, łatwa i darmowa.

[warning_box title=”Problem:” ]Skonfigurowałeś funkcję KONTROLI RODZICIELSKIEJ, nie wiesz jak sprawdzić jakie strony oglądało twoje dziecko? Znajduje się taka funkcja w systemie czy muszę użyć dodatkowych programów?[/warning_box]
[success_box title=”Rozwiązanie:” ]Tak, znajduje się taka funkcja. Funkcja Bezpieczeństwo rodzinne blokuje niepożądane strony i daje możliwość sprawdzenie przez internet, jakie strony oglądało/przeglądało nasze dziecko. Nasze konto musi mieć prawa administracyjne, a dziecka zwykłe konto użytkownika.[/success_box]
  1. Otwieramy stronę i klikamy na przycisk Pobierz teraz. Po ukończeniu pobierania klikamy 2xLPM na ikonkę.
  2. W wyświetlonym okienku usuwamy wszystkie znaczniki, oprócz jednej funkcji: bezpieczenstwo.png
  3. Klikamy na Zainstaluj i na Kontynuuj. Jeżeli nie posiadasz jeszcze identyfikatora Live ID, klikamy na  Zapisz się. Jeżeli masz już masz klikamy na Zamknij i przechodzimy do podpunktu nr. 5.
  4. Wypełniamy pola wyświetlonego formularza, zapisujemy w naszej pamięci podany przez nas w polach identyfikator, i klikamy na Akceptuję.
  5. Klikamy na (Start), w pole wyszukiwania wpisujemy : kontrola rodzicielska i wciskamy ENTER
  6. W dolnej części okna z listy wybieramy opcję Bezpieczeństwo rodzinne usługi Windows Live i klikamy na nazwę użytkownika na które chcemy nałożyć ograniczenia (np. Adam) administrator
  7. Następnie wpisujemy masz identyfikator Windows Live i hasło, które wybraliśmy sobie podczas wypełniania formularza rejestracyjnego w Usłudze Windows Live w punkcie nr. 4 i Klikamy na Zarejestruj się.
  8. Zaznaczamy pole przy nazwie konta, na które chcemy narzucić ograniczenia, i klikamy na ZAPISZ. W kolejnym oknie zaznaczamy opcję: Włączona, egzekwuj bieżące ustawienia.
  9. Aby sprawdzać historie przeglądania w oknie ustawień Kontroli rodzicielskiej klikamy na odnośnik Bezpieczeństwo rodzinne usługi Windows LIVE i zaloguj. Na otwartej stronie klikamy na Raportowanie aktywności: . Wyświetlają się strony wyświetlane/oglądane przez kontrolowanych użytkowników.