Ten bardzo prosty artykuł pokaże nam, jak w bardzo łatwy sposób można zmienić kolor danego folderu. Jeśli męczy cię już standardowy żółty kolor każdego folderu, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Możemy bez problemu wyróżnić np inny kolor dla folderu ze zdjęciami, a inny dla tego z muzyką czy grami. W ten sposób wyszukiwanie ulubionych folderów i katalogów staje się jeszcze prostsze.

1.) Program o nazwie Folderico znajdziemy tutaj (Wersja dla XP) KLIK. Dodatkowo możemy pobrać także spolszczenie z tego linku KLIK. Po pobraniu programu i zainstalowaniu go spolszczenie wrzucamy do folderu langs, który znajduje się w katalogu z zainstalowanym programem. Następnie zmieniamy język tak, jak na obrazku poniżej, klikając dwukrotnie na flagę naszego kraju:

2.) Klikając na Zmień ikonę możemy wybrać kategorię folderów i ich kolory. Program nie jest spolszczony do końca, ale najważniejsze funkcje są w ojczystym języku. Klikamy na Select folder, by wybrać folder:

3.) Teraz klikamy Wybierz ikonę, by wybrać zestaw kolorów:

4.) Po zastosowaniu zmian od razu widać rezultaty. Najciekawsze jest to, że taki folder po przeniesieniu na inny komputer nadaj zachowuje przypisany kolor nawet wtedy, gdy na innym komputerze nie ma zainstalowanego programu Folderico!

PODSUMOWANIE

Kolorowe foldery to dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają bogatą kolekcję katalogów i folderów. Dzięki zmianie koloru wyszukiwanie zbiorów staje się proste i bardziej skuteczne.