Cenisz sobie prywatność? Chciałbyś być anonimowy w sieci podczas przeglądania stron czy pobierania plików ? Nic nie stoi na przeszkodzie aby skorzystać z takich możliwości. Z pomocą przyjdzie nam program o nazwie Steganos Online Sheild, który w bardzo prosty sposób ,,zatuszuje” nasz dotychczasowy adres IP i zastąpi go „wirtualnym”.

1.)    Program Steganos Online Shield możemy pobrać np. z darmowej witryny instalki
http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/zabezpieczajace/Steganos_Online_Shield_VPN.html
2.)    Instalujemy program i od razu przystępujemy do działania. W zasobniku systemowym zobaczymy czerwoną ikonkę co oznacza, że w tej chwili nie jesteśmy w trybie anonimowości:
steganos
3.)    Na razie zostawmy taki tryb i sprawdźmy, jaki rzeczywiście posiadamy adres IP. Możemy skorzystać np. ze strony www.adres-ip.pl i tam widzimy nasz adres IP wraz z lokalizacją na mapie. W moim przypadku jest to miasto Gniezno :

adres-ip
4.)    Włączamy tryb anonimowy. W tym celu klikamy PPM na ikonkę programu w zasobniku systemowym i wybieramy pozycję Shield On. Od tej chwili ikonka z czerwonej zmieni się w zieloną:
shield-on
5.)    Po chwili automatycznie zostanie nam przyznany adres IP na potrzeby ukrywania się. W moim przypadku po przejściu ponownie na stronę sprawdzania adresu widać wyraźnie, że IP uległo zmianie a moja lokalizacja została przeniesiona gdzieś w okolicę Niemiec. Anonimowość działa poprawnie:
moje-ip
6.)    Jeśli chcemy ustawić inny kraj jako lokalizację docelową wystarczy, że prawym klikiem otworzymy aplikację w zasobniku systemowym i wybierzemy pozycję Shield location. Do wyboru mamy kilka różnych państw takich, jak Niemcy, Japonia, Francja czy Meksyk. Po wybraniu państwa adres IP wraz z lokalizacją na mapie od razu ulega zmianie:
shield-location
7.)    Jeśli chcemy w każdej chwili możemy wyłączyć anonimowość klikając na
shield-off