Dostrzegłeś, że kopiowanie plików na twoim komputerze trwa zbyt długo? Prędkość kopiowanych plików nagle spadła, a duże pliki zapisują się wieczność? Wypróbuj darmowy program o nazwie ExtremeCopy. Ta prosta w obsłudze aplikacja zastąpi systemowe okno kopiowania i co najważniejsze – działa w systemie Windows 7 i przyspieszy kopiowanie plików.

1. W pierwszej kolejności musimy pobrać program ExtremeCopy np. z tego portalu http://www.programosy.pl/program,dvd-to-dvd-copy.html

Na stronie wybieramy, jaką wersję programu chcemy pobrać: 32bity czy 64 bity. Pobieramy wersję odpowiednią do naszego systemu operacyjnego:extremecopy2. Pobrany plik instalujemy. Kreator instalacji jest bardzo prosty i nie trzeba go przedstawiać, ponieważ opiera się tylko na kilku kliknięciach i potwierdzeniu kolejnych okien instalatora.

3. Na początek warto włączyć konfigurację programu. Właczamy go korzystając z ikonki na pulpicie. Widzimy ostrzeżenie, które informuje nas, w jaki sposób korzystać z aplikacji. Klikamy na przycisk Konfiguracja:

wersja-pro4. Mając otwarte okienko z konfiguracją widzimy szereg dostępnych tutaj opcji. Możemy wybrać język, jakim mamy się posługiwać – po pobraniu spolszczenia dostępna jest wersja polska oprogramowania, co znacznie ułatwia pracę. Dodatkowo możemy zaznaczyć, czy okno programu ma być wciąż na wierzchu, czy ma być zamknięte po skończeniu kopiowania, a także, czy aktualizacje mają być sprawdzane automatycznie – co okazuje się bardzo przydatne. Dzięki temu będziemy na bieżąco z najnowszą wersją ExremeCopy.

konfiguracja5. Warto przyjrzeć się wszystkim opcjom i ustawić wszystko zgodnie z własnym uznaniem i własną wygodą. Klikając na przycisk Pozycja startowa możemy określić, w jakim miejscu na ekranie będzie wyświetlane okno kopiowania plików:

startowa

6. Zamykamy program klikając na przycisk OK. Od tej chwili nie musimy już go uruchamiać. Gdy będziemy chcieli skopiować wybrany przez nas pliki wystarczy, że z menu kontekstowego wybierzemy opcjęwklej

 

wklej-menu

7. Teraz zobaczymy, że okno kopiowania zmieniło się – standardowe okienko Windows zostało zastąpione tym od programu ExtremeCopy. Wszystkie informacje widzimy na ekranie tj. czas, jaki upłynął, jaki pozostał, czy prędkość:

extremecopy28. Dodatkowym atutem tej aplikacji jest możliwość wstrzymania i wznawiania kopiowanego pliku. Więc w każdej chwili możemy zatrzymać kopiowania i wznowić je później np. gdy kopiujemy bardzo duży folder.

9. Jeśli przerwiemy operację nie zostanie ona automatycznie zakończona, lecz wyświetli się ostrzeżenie. Teraz możemy sami zadecydować, co w tej chwili zrobić:

anuluj-kopiowanie10. Warto wypróbować program i sprawdzić, czy w naszym systemie kopiowanie plików znacznie się poprawi dzięki zastosowanej aplikacji.