Program Hamachi został stworzony dla wszystkich osób, które chcą grać z innymi osobami przez sieć LAN, ale mają ten dostęp zablokowany np poprzez administratora internetu, czy sieci osiedlowej. Dzięki tej aplikacji stworzymy wirtualną sieć, do której będziemy mogli się podłączyć, zostanie nam także przypisany unikatowy numer IP wykorzystywany przez nas w grach.

1.) Pobieramy program Z TEJ STRONY. Po pobraniu instalujemy, a następnie uruchamiamy. Widzimy główne okno programu. Najpierw musimy go skonfigurować. Klikamy w tym celu na przycisk włącznika:

2.)Teraz podajemy swój nick:

3.) Konfiguracja zakończona. Pora na stworzenie własnej sieci. Klikamy na opcję tą, która jest zaznaczona na poniższym screenie:

4.) Wypełniamy dane tak jak na poniższym screenie:

5.) Sieć utworzona. Jej nazwa (jak i również przydzielony nam adres IP) pojawi się w głównym oknie programu:

6.) Sieć utworzona. Teraz, gdy ktoś zechce z nami zagrać, musi do nas dołączyć. Dokona tego, wybierając z głównego okna programu opcję Dołącz do istniejącej sieci. Wcześniej musimy udostępnić znajomemu swoje dane tj nazwę sieci, adres IP i hasło.

PODSUMOWANIE

Domowa sieć to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają zablokowaną sieć przed administratora. Hamachi jest bezpieczną aplikacją, więc nie musimy się niczego obawiać.