Czy zdarzyło Ci się kiedyś taka sytuacja, że miałeś do wydrukowania ważny dokument, a w miejscu, w którym się znajdujesz nie ma działającej drukarki? To żaden problem! Wystarczy lektura poniższego artykułu. Drukowanie w ten sposób polega jedynie na zastosowaniu virtualnego sterownika i użycia virtualnej drukarki.

1.) Pobieramy uniwersalny sterowniki pasujący do każdej drukarki. Znajdziemy go TUTAJ. Na stronie wybieramy jeszcze rodzaj systemu i język sterownika i pobieramy. Po pobraniu instalujemy.

2.) Po zainstalowaniu sterownika system doda virtualną drukarkę do naszego systemu, a drukarka ta zostanie ustawiona jako domyślna. Jeśli w przyszłości zechcemy mieć inną drukarkę jako domyślną, to zmieniamy ją w Panelu Sterowania/Drukarki i inny sprzęt.

3.) Teraz uruchamiamy dowolny program, z którego mamy rozpocząć drukowanie np Word. W okienku drukowania w miejscu nazwy drukarki pojawi się nowa drukarka o nazwie Xerox Mobile Express Driver:


4.) Klikamy teraz na Właściwości (na screenie jest to Properties, ponieważ opracowując ten artykuł korzystałem z Worda w języku angielskim). Ujrzymy okno o nazwie New Network Detected. Będzie się ono ukazywało za każdym razem, gdy będziemy drukować za pomocą virtualnego sterownika. W kolejnym okienku podajemy swoją lokalizację (np Dom) i klikamy OK.

5.) Wyświetli na się takie okienko:

Zostaną znalezione działające w sieci drukarki. Zaznaczamy tą, która nam odpowiada i klikamy Ok. Pamiętajmy! Drukarka musi być włączona.

6.) Ukaże nam się jeszcze okienko konfiguracyjne z parametrami drukarki i sterownika. Sprawdzamy wszystko, po czym klikamy na Ok i oczekujemy na wydruk z wybranej drukarki.

PODSUMOWANIE

Uniwersalny sterownik przyda się wszystkim, którzy pracują w wielu miejscach i nie mają przy sobie żadnej drukarki. Rozwiązanie przyda się również posiadaczom laptopów.