Bardzo często na naszym dysku instalujemy wiele programów, ściągamy muzykę, dane czy gromadzimy zdjęcia. Po czasie może się okazać, że większość z nich może się powtarzać. Objawia się to szczególnie tym, że posiadamy duży dysk twardy i nie jesteśmy w stanie zapamiętać, co już instalowaliśmy, kopiowaliśmy czy ściągaliśmy. Z pomocą przychodzi nam wtedy mały, ale bardzo zręczny programik o nazwie DoubleKiller, którego zadaniem jest wyszukanie i usunięcie duplikatów plików z naszego komputera.

Dla niewiedzących, co to jest duplikat przypominam, że duplikat jest to plik, który powtarza się na naszym dysku/partycji więcej niż jeden raz

1.)Program jest bardzo prosty w obsłudze i co najważniejsze – jest bezpieczny i nie trzeba go instalować. Znajdziemy go TUTAJ .

2.)Po pobraniu przyszła pora na uruchomienie narzędzia. Tak wygląda główne okno programu:

3.)Pora na wykrycie duplikatów. W pierwszej kolejności klikamy na zakładkę Options (na screenie oznaczone cyfrą 1), następnie klikamy na znak pluskia (+) (na screenie cyfra 2):

4.)Naszym oczom ukaże się okienko wyboru folderu/dysku/partycji, na którym chcemy dokonać skanowania. Wybieramy więc interesujący nasz folder bądź dysk/partycję i klikamy na OK (w moim przypadku jest do partycja C):

5.)Następnie klikamy na Run, aby rozpocząć skanowanie w poszukiwaniu duplikatów:

6.)Jak widać na poniższym screenie program od razu przechodzi do działania:

PODSUMOWANIE

Program jest bardzo przydanym narzędziem w walce z duplikatami, które zaśmiecają nasz system. Od teraz nie musimy się martwić, że będziemy mieli zajęte miejsce na dysku przez niepotrzebne pliki.