Posiadacze systemu Windows XP z pewnością nie raz widzieli okrągłe, kolorowe koło (zwane Dockiem) z ikonami programów zainstalowanych w komputerze. Większość takich aplikacji zainstalowanych jest w systemach Windows Vista i 7. Ale posiadacze XP także mogą cieszyć się podobnymi dodatkami. Z pomocą krótkiego artykułu dowiesz się, jak zainstalować taki Dock, a także jak się nim obsługiwać.


1.) Circle Dock pobierzemy z tej strony  KLIK. Jest to darmowe oprogramowanie dla systemu Windows XP, Vista, 7. Po pobraniu archiwum należy rozpakować (plik jest w postaci spakowanej). Już na samym początku zobaczymy puste koło:

2.) Przeciągając ikony np z pulpitu na koło Docka dodajemy je do listy. W ten sposób klikając dodaną już ikonę otworzymy dany program:

3.) Jeśli chcemy usunąć dany program z koła Docka wystarczy, że klikniemy na jego ikonę PPM i wybierzemy Remove. Program zostanie usunięty z koła:

4.) Koło Docka możemy dowolnie zmieniać i modyfikować, dodając i usuwając z niego dowolne ikony programów.

PODSUMOWANIE

Dock jest bardzo popularną aplikacją służącą do łatwego uruchamiania programów. Mogą z niego korzystać nie tylko posiadacze nowszych systemów, ale także Ci, który posiadają Windows XP.